Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

ziemia

 

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi,

człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia.     

Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania.

Zabraknie więc roślin, potem zwierząt,

wreszcie przyjdzie kolej na człowieka.

Karol Darwin

 

W minioną środę obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem Dnia Ziemi jest „Działanie na rzecz ochrony klimatu”.

Święto to ma nam uświadomić, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zmusza nas do zatrzymania się i zastanowienia nad tym, co ja mogę zrobić dla Ziemi, na której dane jest mi żyć. Celem ustanowienia Dnia Ziemi było uświadomienie społeczeństwu wielu istotnych problemów związanych ze zmianami klimatu, brakiem dostępu do wody pitnej, przeludnieniem, zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.

Dzień Ziemi po raz pierwszy odbył się 22 kwietnia 1970 roku. Wówczas 20 milionów Amerykanów wyszło na ulicę, protestując przeciwko degradacji środowiska naturalnego.

UWAGA KONKURS!!!

Czytaj więcej...

IMG 20200422 132040
 
Przedszkolaki także chciałyby się pochwalić swoją kreatywnością. Dzieci przygotowały prace o tematyce: Zwierzęta na wsi.

Czytaj więcej...

 

1

Czytanie książek

to najwspanialsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

 

 

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który został ustanowiony w 1995 roku. Międzynarodowy Dzień Książki organizowany jest przez UNESCO i ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej prawem autorskim.

Czytaj więcej...

lista kandydatw

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:

Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.

W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.

Czytaj więcej...

pracazdalna

 Witajcie wszyscy ;-)                        

13

 

Miesiąc kwiecień, jest miesiącem zdrowia. Zatem oprócz zdrowego i aktywnego stylu życia powinniśmy również pomyśleć o higienie, tym razem myślę tutaj o higienie cyfrowej.

Przesyłam Wam bardzo interesujący plakat, zaczerpnięty z materiałów Fundacji DBAM O MÓJ ZASIĘG, który mówi o tym, co możemy zrobić, aby zachować cyfrową higienę.

Czytaj więcej...

W dniu 23 kwietnia 2020 r. o godz. 12:00 zostanie podana do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną  lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie.


Wyniki rekrutacji w formie listy kandydatów  zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą podane do publicznej wiadomości w siedzibie placówki oraz na stronie internetowej www.bronikowo.pl  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r./Dz.U. z 2020 r.,poz.530/.

Czytaj więcej...

12 

 

Mamy kwiecień, a jak już wspominałam wcześniej kwiecień jest miesiącem zdrowia, dlatego dzisiaj chcę Was zachęcić do aktywnego stylu życia.

Czytaj więcej...