Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji chciałabym zachęcić naszych przedszkolaków, a także uczniów naszej szkoły, by przedstawili nam swojego ulubionego bohatera bajki lub książki wykonując pracę plastyczną dowolną techniką np. rysunek, figurka z plasteliny itp.

Zdjęcia prac dzieci i młodzieży zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym FB.

Zdjęcia prac dzieci przedszkolnych młodszej grupy można przesyłać na mój numer telefonu, a pozostałe prace na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin do 15 maja.

Zachęcam bardzo do wzięcia udziału i życzę nieograniczonej weny twórczej :).

 

Pozdrawiam,

Sylwia Luberda.

Do 24.05.2020 r. oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie nie zostaną otwarte. Decyzją Pani Burmistrz Śmigla nie będą też do tego dnia otwierane inne przedszkola i oddziały przedszkolne w Gminie Śmigiel. Decyzja jest uzasadniona brakiem gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci i pracowników placówek. O nowych ustaleniach będę informował na bieżąco.

Piotr Filipowicz, dyrektor szkoły

PROŚBA DO RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH
Po informacji ze strony pana Premiera o możliwości otwarcia przedszkoli od 6 maja informuję, że ostateczna  decyzja w tej kwestii będzie należała do Burmistrza Śmigla. Proszę jednak o sugestie i opinie na ten temat z Państwa strony (np. czy są Państwo skłonni puścić dziecko do przedszkola w najbliższym czasie). Na opinie poprzez komunikator lub mailem  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekam do najbliższego wtorku włącznie. Państwa głosy przekażę w czasie wideokonferencji pani Burmistrz. Pozdrawiam i życzę spokojnego, rodzinnego majowego weekendu.
Piotr Filipowicz, dyrektor szkoły

95263386 247049203327208 1070771227049590784 n

 

Przez cały miesiąc uczniowie klasy 3 pilnie ćwiczyli tabliczkę mnożenia na stronie internetowej SZYBKIE MNOŻENIE Po długich ćwiczeniach pięcioro chetnych uczniów wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Szybkiego Mnożenia. Zwycięzców jeszcze nie wyłoniono bo konkurs trwa do 30 kwietnia, ale nasi uczniowie to prawdziwe błyskawice.

Czytaj więcej...

 15

 

Nie zapomnij wywiesić flagi państwowej!

Przed nami majowe dni świąteczne:
Święto Pracy,
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
i Święto Narodowe Trzeciego Maja.

 

1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione w 1891 r. dla upamiętnienia wcześniejszego o pięć lat protestu robotników w Chicago, krwawo stłumionego przez policję.
W II Rzeczpospolitej obchody 1 Maja, organizowane przez Polską Partię Socjalistyczną, stanowiły wyraz protestu przeciwko systemowi. Po wojnie zaś przeobraziły się w propagandowy rytuał, mający system legitymizować. W latach 80. nielegalne demonstracje pierwszomajowe organizowała w opozycji do oficjalnych obchodów podziemna Solidarność.
Dziś 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W wielu miejscowościach odbywają się marsze i okolicznościowe uroczystości.

Czytaj więcej...

14

 

W ramach realizacji zajęć z zakresu doradztwa zawodowego we wszystkich oddziałach, zachęcam do przejrzenia filmików o zawodach udostępnionych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji na kanale You Tube. Znajdziecie tam informacje na temat różnych zawodów.

Czytaj więcej...

ziemia

 

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi,

człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia.     

Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania.

Zabraknie więc roślin, potem zwierząt,

wreszcie przyjdzie kolej na człowieka.

Karol Darwin

 

W minioną środę obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem Dnia Ziemi jest „Działanie na rzecz ochrony klimatu”.

Święto to ma nam uświadomić, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zmusza nas do zatrzymania się i zastanowienia nad tym, co ja mogę zrobić dla Ziemi, na której dane jest mi żyć. Celem ustanowienia Dnia Ziemi było uświadomienie społeczeństwu wielu istotnych problemów związanych ze zmianami klimatu, brakiem dostępu do wody pitnej, przeludnieniem, zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.

Dzień Ziemi po raz pierwszy odbył się 22 kwietnia 1970 roku. Wówczas 20 milionów Amerykanów wyszło na ulicę, protestując przeciwko degradacji środowiska naturalnego.

UWAGA KONKURS!!!

Czytaj więcej...

IMG 20200422 132040
 
Przedszkolaki także chciałyby się pochwalić swoją kreatywnością. Dzieci przygotowały prace o tematyce: Zwierzęta na wsi.

Czytaj więcej...

 

1

Czytanie książek

to najwspanialsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

 

 

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który został ustanowiony w 1995 roku. Międzynarodowy Dzień Książki organizowany jest przez UNESCO i ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej prawem autorskim.

Czytaj więcej...

lista kandydatw