Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zapraszamy uczniów ósmych klas do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach:

   • przygotowania do olimpiady informatycznej juniorów (drugi i trzeci etap),

   • programowania gier,

   • tworzenia stron i aplikacji internetowych.

Celem projektu jest wsparcie uczniów w rozwoju, aby mogli jak najlepiej przygotować się do startu w szkole średniej.

Zajęcia będą realizowane bezpłatniew systemie online w soboty w godzinach 9:00 - 14:00. Pierwsze zajęcia odbędą się 28.11.2020 r. Dokładne godziny zostaną ogłoszone po zapisach dla danego województwa.

 

Zapisy dostępne są na stronie:

https://osmoklasisci.technischools.com

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt:

Pozdrawiam

Mateusz Kozłowski

Techni Schools

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy uczniowie!

Zapraszam Was do udziału w kolejnej edycji programu "Detektywami na tropie zawodów",organizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie

W ramach projektu młodsi i starsi uczniowie mają okazję poznać wiele zawodów, zobaczyć film i wziąć udział w Quizie.

Zachęcam Was do zapoznania się z filmikami o zawodach.

Dzisiaj przedstawiam Wam zawody: kierowca ciągnika siodłowego, cukiernik oraz lekarz weterynarii (film, ciekawostki, quiz)

Czytaj więcej...

124801079 2850531981845961 2241650412429357744 o

 

11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami okupantów.

Trochę historii

Od rozbioru Polski przez Rosję, Prusy i Austrię w 1795 roku naszego kraju nie było na mapie. Naród nadal istniał, ale teren kraju, administracja i rządy były pod władzą zaborców. Polacy w tym czasie wiele razy próbowali odzyskać niepodległość. Największymi zrywami niepodległościowymi były powstania – listopadowe (1830 r.) i styczniowe (1863 r.), które zakończyły się niepowodzeniem. Największa realna szansa na odzyskanie wolności zaistniała w roku 1914, gdy wybuchła I wojna światowa. Wojna wbrew pozorom dała Polakom nadzieję na powrót na mapę Europy, ponieważ była wyrazem rozłamu pomiędzy zaborcami. W wojnie brały udział 33 państwa, 10 milionów ludzi zginęło w działaniach wojennych, a prawie 20 milionów zostało rannych. Dorobek wielu pokoleń był niszczony, zrównywano z ziemią zabytki kulturowe i domostwa. Po wojnie zmieniły się granice państwowe oraz formy rządów.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w akcji zorganizowanej przez IPN, która polegała na zapaleniu znicza w miejscach upamiętniających ofiary pierwszych miesięcy okupacji niemieckiej, zamordowanych w ramach „Operacji Tannenberg”.

 

 • image001
 • image002
 • image003
 • image004
 • image005
 • image006

AED gosowanie 1

W związku z sytuacją epidemiczną oraz decyzjami dotyczącymi rządowymi dotyczącymi funkcjonowania szkół informuję, że:


1. Od poniedziałku, 26.10.2020 r. klasy 4, 6, 7 i 8 będą miały zajęcia w trybie zdalnym według dotychczasowego planu. Część zajęć odbędzie się online za pomocą znanej  już aplikacji ZOOM oraz wdrażanej właśnie nowej aplikacji Microsoft Teams (informacje i kody dostępu przekażemy uczniom na początku przyszłego tygodnia).

Czytaj więcej...

SPROSTOWANIE!!! 

W związku z kontaktem z osobą zakażoną COVID-19, uczniowie klasy VI i VII, którzy byli w szkole 14 października, od jutra (21.10.2020) do piątku (23.10.2020) zostają objęci kwarantanną, natomiast OBIE TE KLASY przechodzą w tryb NAUKI ZDALNEJ.
Przepraszamy za błąd!

yczenia 1

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom naszej szkoły

najserdeczniejsze życzenia!

 

Każdego roku ten dzień jest okazją, by wierszem i piosenką podziękować Wam za trud, który wkładacie w nasze wychowanie i rozwój. Ten rok jest inny pod wieloma względami, nie mniej i tym razem mamy dla Was małą niespodziankę. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

 

https://youtu.be/yDzYZ-v6Els

 

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą