Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

korona2

korona

W związku z zagrożeniem koronawirusem z dniem 12.03.2020 (CZWARTEK) zawieszam zajęcia w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie. Zawieszenie obowiązuje do odwołania.

Czytaj więcej...

20200305 105555

 

W czwartek 5 marca w Śmiglu odbyły się eliminacje gminne ogólnopolskiego konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom". W konkursie  brało udział po sześciu reprezentantów z każdej szkoły, trzech w kategorii klas I-VI i trzech w kategorii kl. VII-VIII.

Czytaj więcej...

koronawirus

 

 

20200303 211749

 

Dnia 3 marca br. w naszej szkole odbył się Jubileuszowy XX Gminny Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii" pod patronatem Burmistrza Śmigla. Uczniowie zmagali się z trudnościami ortograficznymi w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Łącznie o tytuł mistrza walczyło 30 uczniów ze szkół naszej gminy.

Czytaj więcej...

Dnia 26 lutego przedszkolaki wraz z wychowawczyniami udały się do MOK-u w Lesznie, żeby wziąć udział w musicalu  ''Przygody Wilka i Zająca".

Czytaj więcej...

1920x810

 

W piątek 28 lutego uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w projekcie upamiętniającym żołnierzy wyklętych. Na początku spotkania pan  dyrektor przypomniał dlaczego powinniśmy pamiętać o  żołnierzach wyklętych. 

Czytaj więcej...

W tym tygodniu nastapiło podsumowanie II etapu projektu ekologicznego: "Nie wyrzucaj - wykorzystaj!". Uczniowie klas I-VIII mieli za zadanie przygotować plakaty według nastepujących wytycznych:

Klasa I-III: W jaki sposób segregujemy śmieci?

Klasa V-VI: Powtórne wykorzystanie segregowanych śmieci (minimum 2 przykłady).

Klasa VII-VIII: Jak zmniejszyć zużycie wody w gospodarstwie domowym.

Czytaj więcej...

Igor Stankowiak, uczeń klasy III, brał udział w Powiatowym Konkursie pt: "W zaczarowanym świecie baśni Andersena" w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Serdecznie gratulujemy!

 

  • 1
  • 2
  • 3