Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

DSC08911

 

Jak co roku w naszej szkole w okresie Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili zbiórkę żywności. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zebrano wiele darów. Zebrana żywność trafi do rodzin najbardziej potrzebujących z naszej okolicy.  Wolontariusze wraz z opiekunem składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji. Zdjęcia w GALERII. 

Karolina Frąk – opiekun Klubu

DSC08700

 

W dniu 16 grudnia 2014r.  w Zespole Szkół w Bronikowie odbył się Gminny Dzień Wolontariusza pt. „Serce ma ten, kto ma je dla innych”. W Sali Wiejskiej zgromadziło się około 200 osób zaangażowanych w pracę charytatywną. Wspólne spotkanie wolontariuszy z Gminy Śmigiel było okazją do podsumowania i docenienia ich pracy.

Czytaj więcej...

Po długich debatach, jury w składzie p. Paulina Jurga, p. Piotr Filipowicz i p. Łukasz Filipowicz wyłoniło zwyciezców konkursu fotograficznego "Jesień w obiektywie".

Czytaj więcej...

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Zgodnie z treścią listu, który pani minister Joanna Kluzik-Rostkowska skierowała do rodziców i dyrektorów szkół, prosimy o wypełnienie deklaracji, które wasze dzieci otrzymały w dniu dzisiejszym.  Jeśli zajdzie taka potrzeba, szkoła zapewni w opiekę w wyznaczone dni w czasie przerwy świątecznej (22,23,24, 29, 30 i 31grudnia 2014r.), między godziną 8:00 a 12:00.

Wypełnioną deklarację należy OBOWIĄZKOWO przekazać poprzez dziecko do wychowawcy klasy do dnia 16 grudnia 2014r.

Uczniowie wracają do szkoły 5 stycznia 2015r. (poniedziałek). Lekcje będą się odbywały w tym dniu zgodnie z planem. Dzień 2 stycznia jest dniem wolnym i odrabiamy go w sobotę 23 maja w ramach szkolnego projektu "W poszukiwaniu pasji."

DSC 3989

 

Dnia 10 grudnia 2014r. klasa IV szkoły podstawowej po raz kolejny brała udział w wykładzie Kolorowego Uniwersytetu. Tym razem zajęcia miały miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj więcej...

DSC 3957

W dniu dzisiejszym została zmodernizowana pracownia językowa. Pojawiła się w niej nowoczesna tablica interaktywna.

Czytaj więcej...

 

DSC08504

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją dzień 25 listopada w oddziale przedszkolnym upłynął pod znakiem Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Czytaj więcej...

 

Dnia 27.11.2014r. dzieci z klasy 0 – III  pod opieką swoich wychowawców udały się do sali zabaw Nurfik do Kościana.

Czytaj więcej...

 

W Dniu Edukacji Narodowej 21 uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej i15 gimnazjalistów zostało przyjętych do grona uczniów naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości, pracowników szkoły i uczniów. 

Czytaj więcej...

 

W październiku po raz kolejny już grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XIII Rajdzie Różańcowym. Pośród pól i miejscowości gminy Śmigiel, w duchu modlitwy różańcowej zmierzali z Bojanowa do Górki Duchownej. Pątnikom po raz pierwszy towarzyszyły relikwie Świętego Jana Pawła II, które były niesione przez uczestników rajdu.

Czytaj więcej...