Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

DSC08449

 

Dnia 27 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa. Frekwencja, jak zawsze, dopisała, a młodzież bawiła się do samego końca. 

Czytaj więcej...

 

W dniu 27 listopada 2014r. odbyło się podsumowanie konkursu „Savoir vivre”. Organizatorkami konkursu były p. Karolina Frąk oraz p. Magdalena Bartkowiak wraz z Samorządem Uczniowskim. Głównym celem konkursu było promowanie właściwego i odpowiedniego zachowania.

Czytaj więcej...

 

28 listopada 2014r. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - każdy uczeń, który przyniesie w tym dniu pluszaka i posadzi go na ławce, jest zwolniony z odpowiedzi; nauczyciele również są zaproszeni do udziału w zabawie;

 

5 grudnia 2014r. MIKOŁAJKOWY DZIEŃ KOLORU - każdy uczeń, który ubierze się w tym dniu na czerwono , jest zwolniony z odpowiedzi; nauczyciele również są zaproszeni do udziału w zabawie;

 

Zachęcamy do zbiórki baterii, makulatury i nakrętek. Zebrane rzeczy przekazujemy p. Karolinie Frąk.

 

Zaktualizowano także zakładkę TERMINY ZEBRAŃ Z RODZICAMI oraz KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

 

SZOPKA

 

W zakładce "Plan konkursów" pojawił się nowy konkurs pt: "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa". Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich uczniów szkoły podstawowej :)

 13

 

W wyśmienitych nastrojach klasa IV z panią Aldoną Świeczkiewicz wyruszyła na kolejny wykład Kolorowego Uniwersytetu do Poznania.

Czytaj więcej...

 

Sprawozdanie z wizyty

w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi

 

 tytulowe

 

Dnia 7 października 2014r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkół w Bronikowie, po raz kolejny wczesnym rankiem udali się wraz z Wojciechem Ciesielskim i Karoliną Frąk do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna.

Czytaj więcej...

 

Jeszcze jeden listopad...

DSC08170

Pod tą frazą lirycznego wiersza ukryty był tegoroczny apel z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W atmosferze jesiennej zadumy, przy akompaniamencie utworów Chopina, pieśni legionowych i patriotycznych zabrzmiały wiersze polskich poetów, ożywione na ekranie obrazy z przeszłości były ilustracją dążeń wyzwoleńczych, na które składały się losy kilku pokoleń Polaków.

Czytaj więcej...

IMG 0188

 

W dniu 30 października 2014r. odbyło się spotkanie wychowanków oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej z policjantem asp. Radosławem Nowakiem z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Czytaj więcej...

DSC07771

 

Pobyt w Poznaniu rozpoczął się wizytą w Multikinie. Lekcja przygotowana przez filmoznawców, a prowadzona przez zawodowego aktora wprowadziła dzieci w świat kinematografii. Film pod tytułem "Turbo" dostarczył wrażeń niejednemu chłopakowi.

Czytaj więcej...

 

Dlaczego dzieci chodzą do szkoły?

 

SAM 4743

 

21 października klasa IV z panią Aldoną Świeczkiewicz wybrała się do Poznania, aby wziąć udział w pierwszym wykładzie Kolorowego Uniwersytetu. Odbył się on w reprezentacyjnej auli Wydziału Historycznego UAM.

Czytaj więcej...