Vinaora Nivo Slider

BRONIKOWSKIE ŚWIĘTO SENIORA
 22 lutego 2013 r.

 

 Wszystkie drogie Prababcie, Babcie, wszystkich Pradziadków i Dziadków oraz seniorów, którzy nie mają wnuków w naszej szkole serdecznie zapraszamy na Bronikowskie Święto Seniora, które odbędzie się dnia 22 lutego w Sali Wiejskiej w Bronikowie.

 

PROGRAM

1000 – powitanie szanownych Seniorów oraz zaproszonych gości

1010 – występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół w Bronikowie

1130 – wspólny śpiew tradycyjnych piosenek sprzed lat (gwarantujemy śpiewniki!)

Dla wszystkich obecnych będzie przygotowana kawa, herbata i pyszne ciasto!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Społeczność Zespołu Szkół w Bronikowie

 

 

ZAPRASZAMY NA CIEKAWE ZAJĘCIA W CZASIE FERII SZKOLNYCHZajęcia dla uczniów Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Bronikowie
w okresie ferii zimowych 14.01.2013r. – 25.01.2013r.

Czytaj więcej...

 

21. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2013

 BRONIKOWO– SALA WIEJSKA
13 stycznia 2013
GODZINA 15:00 - 18:00

W programie:

  • Zespół rockowy „3po3,”
  • Zespół „Akces,”
  • Zespół taneczny,
  •   Pan Piotr Filipowicz - muzyka autorska,
  • występy muzyczne uczniów
    oraz licytacja gadżetów
    i „światełko do nieba”

 

 

Informacje dla rodziców.

Dzień 2 listopada 2012 roku, zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej, będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, a co za tym idzie dniem wolnym dla uczniów. W razie braku możliwości zapewnienia dzieciom opieki w domu, opieka będzie zapewniona w szkole.
Od godziny 8:00 do 12:00 dyżurować będą nauczyciele. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania obecności dziecka! Dowóz i odbiór dziecka we własnym zakresie (nie będzie kursował szkolny autobus).
Dnia 12 listopada 2012 roku odbędzie się zebranie z rodzicami. O godzinie 16:00 zebranie Rady Rodziców, o 17:00 rodziców uczniów klas „0” – III, o 17:30 rodziców uczniów pozostałych klas.
Dnia 12 listopada odbędzie się w szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia uczniowie przychodzą do szkoły w strojach galowych.
Prosimy o sprawdzenie, czy uczniowie mają buty na przebranie w szkole. Od początku roku szkolnego wielu uczniów nie przebiera butów, tłumacząc, że ich po prostu nie ma. Ze względów higienicznych każdy uczeń w naszej szkole obowiązkowo musi zmieniać obuwie pod rygorem otrzymania ujemnych punktów z zachowania.
Powoli przygotowujemy się do urządzania w naszej szkole izby muzealnej. Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie nam lub wypożyczenie ciekawych eksponatów związanych z miejscowościami należącymi do naszego obwodu szkolnego oraz ze Śmiglem. Szczególnie liczymy na przedwojenne zdjęcia, pocztówki, mapy, dokumenty, stare monety, medale, odznaczenia itp. Wszystkie przekazane przedmioty zostaną skatalogowane, a część z nich, z odpowiednim opisem, trafi na stałą wystawę muzealną.
Przypominamy o szkolnym klubie nordicwalking – poniedziałki o godzinie 16:00!


Otwieramy szkolny klub NordicWalking !


Zapraszam pracowników naszej szkoły, rodziców i dziadków do wspólnego przemierzania naszych pięknych okolic z kijkami! Wyruszamy w każdy poniedziałek o godzinie 1600. Zbiórka przed szkołą w Bronikowie. Zajęcia rozpoczynamy profesjonalną rozgrzewką, więc proszę się nie spóźniać. Każdy uczestnik otrzymuje szczegółową mapkę okolic, trasy przygotowuje i grupę prowadzi dyrektor szkoły. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do zdrowego spędzenia poniedziałkowego popołudnia! W razie opadów deszczu wyprawa jest odwoływana.

                                                                                            

PF

Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji Święta Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Bronikowie odbyła się uroczystość. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali prezentację, w której zostali przedstawieni nauczyciele i pracownicy szkoły. Osoby zostały ukazane w sposób humorystyczny i bardzo dowcipny. Całość ogromnie podobała się widzom, którzy nagrodzili autorów brawami.

Czytaj więcej...

Witam w nowym roku szkolnym!!!

Drodzy nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2012/2013. Przystępujemy do niego z nowymi nadziejami, energią i twórczymi pomysłami. W czasie wakacji udało się wzbogacić naszą szkolną bazę. Wyremontowana została Sala Wiejska, która jest naszą salą gimnastyczną, dzięki wsparciu Rady Rodziców zakupiliśmy szafki szatniowe dla gimnazjalistów, odnowiliśmy elewację szkoły. Udało się również wygospodarować pomieszczenie na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Rozpoczęliśmy adaptację jednego z pomieszczeń w piwnicy na przyszłą salę muzealną. Mam nadzieję, że poczynione inwestycję wpłyną jeszcze bardziej na komfort pracy i nauki w naszej pięknej bronikowskiej szkole. Życzę wszystkim wytrwałości, cierpliwości oraz niegasnącej motywacji na cały rok szkolny.

                                                                     

 Dyrektor szkoły

mgr Piotr Filipowicz

DSC00100 DSC00097 DSC00076 DSC00079


WYPRAWKA SZKOLNA W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

                   Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2012 r. dotyczące tegorocznej edycji Rządowego programu pomocy uczniom " Wyprawka szkolna" zostało opublikowane dnia 21 czerwca 2012 r. w Dzienniku Ustaw poz. 706 i obowiązuje od dnia 6 lipca 2012 r.

Czytaj więcej...

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013 DOSTĘPNY W ZAKŁADCE: DOKUMENTY SZKOŁY / SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2012/2013.