Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

IMG 20190329 170324

Dnia 29 marca 2019 roku uczniowie klasy szóstej, siódmej i trzeciej gimnazjum wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

Czytaj więcej...

part 1554227368096  kopia

W dniach 01-03 kwietnia odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne.

Czytaj więcej...

IMG 20190328 114014

         W dniu 28 marca 2019r. w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna                                             w Bronikowie został wystawiony spektakl profilaktyczny pt. „Zaplątani w sieci”.

Czytaj więcej...

photo0 2

30.03.19r uczestnicy VI Powiatowego Konkursu historyczno – religijnego „Urszula Ledóchowska Matką Polskiej Niepodległości” wraz z opiekunami wyjechali do Pniew i Rokitna.

Czytaj więcej...

IMG 20190314 092805

14 marca to Dzień Liczby π. W naszej szkole trzeci rok z rzędu świętowaliśmy Dzień Liczby π. Wystrój szkoły był przygotowany wcześniej.

Czytaj więcej...

IMG 20190311 135110

Uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą, w ramach integracji klasowej pojechali do Leszna na Euro Jumpy. Tam bardzo aktywnie spędzili marcowe popołudnie. Skakali, ćwiczyli, wykonywali różne kombinacje gimnastyczne pod okiem instruktora.

Wychowawca

Bernadeta Bojek

Euro Jump - GALERIA

IMG 20190321 084318

22 uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Uczniowie rozwiązywali zadnia testowe w kategoriach ŻACZEK, MALUCH, BENJAMIN, KADET, JUNIOR.

Konkurs ten cieszy się popularnością w naszej szkole od wielu lat.

Nauczyciel matematyki

Bernadeta Bojek

KANGUR - GALERIA

W dniu jutrzejszym (25.04) strajk nauczycieli jest kontynuowany. Zgodnie z planem zajęcia mają oddziały przedszkolne i klasy 1 i 2 szkoły podstawowej (uczniowie jadą na spektakl teatralny do Kościana). Dla uczniów starszych klas, jeśli rodzice wyślą dzieci do szkoły, będą zapewnione zajęcia opiekuńcze oraz herbata na drugie śniadanie. Dowóz autobusem jak w zwykły dzień, odwóz wraz z oddziałami przedszkolnym o godzinie 13.00.

 

Pozdrawiam

Piotr Filipowicz

Dyrektor szkoły

Informuję, że w dniu jutrzejszym tj. 24.04.2019 szkoła będzie nadal strajkować. Normalnie będą odbywać się zajęcia w oddziałach przedszkolnych. W klasach I i II szkoły podstawowej zostaną dla uczniów przygotowane zajęcia opiekuńcze prowadzone przez panie wychowawczynie (nie będą to zajęcia dydaktyczne, uczniowie nie biorą książek i zeszytów!). W czwartek te klasy wyjeżdżają na od dawna zaplanowany i opłacony spektakl teatralny do Kościana. Rodzice nie muszą dzieci przysyłać do szkoły! Chodzi o to, że w czwartek wyjeżdżają na spektakl i panie chcą jutro jeszcze omówić sprawy organizacyjne, a w czwartek wraz z dziećmi pojechać do Kościana. Rodzice, jeśli nie mogą zapewnić opieki w domu, mogą przysłać też do szkoły dzieci chodzące do starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie dla nich przygotowana opieka, ale lekcje się nie odbędą. Dzieci, które skorzystają z jutrzejszych zajęć opiekuńczych niech wezmą drugie śniadanie, herbata będzie dla nich przygotowana! Autobus szkolny będzie kursował rano tak jak w zwykły dzień nauki szkolnej, z tym, że odjazd dzieci przedszkolnych będzie o godzinie 13.00 a nie 13.30. Odwóz dla dzieci z klas I i II sp i starszych, po zajęciach opiekuńczych będzie o godzinie 13.00 razem z dziećmi przedszkolnymi. 

 

Pozdrawiam

Piotr Filipowicz

Dyrektor szkoły