Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
DSC02344

          W d
niach 24– 25 października 2013 roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przyłączyli się do akcji „Kartka
urodzinowa dla Oliwii”. Oliwia mieszka w Zielonej Górze. Dziewczynka jest chora na białaczkę.

Czytaj więcej...

DSC02096
         Dnia 4 pa
ździernika 2013 toku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkół w Bronikowie, po raz kolejny udali się wraz z Wojciechem Ciesielskim do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna.

Czytaj więcej...

Szkol.piknik rodzinny --pasowanie uczniw --osada rycerskaBroni 137 

          W sobotnie popołudnie, dnia 21 września 2013 roku na terenie parku przy Zespole Szkół w Bronikowie odbył się festyn rodzinny pt „Pożegnanie lata w osadzie średniowiecznej”.
 

Czytaj więcej...

DSC02197
         W związku z XIII Dniem Papieskim uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w XIII Dziecięcym Rajdzie Różańcowym.

Czytaj więcej...

 
ZESPÓŁ SZKÓŁ W BRONIKOWIE
SERDECZNIE ZAPRASZA NA FESTYN RODZINNY
POZEGNANIE LATA  
W OSADZIE SREDNIOWIECZNEJ
Sobota, 21 września od godz. 1700
na terenie parku
przy Zespole Szkół w Bronikowie
 
program:
 
1700 – koncert szkolnego zespołu rockowego „3po3” oraz szkolnego kółka tanecznego (pod kierunkiem pani Pauliny Jurgi oraz pani Bernadety Bojek)

1730 – konkursy i zabawy muzyczne dla młodszych dzieci    
(prowadzi animator pan Dariusz Raczyński)

1800 – indywidualne konkurencje sprawnościowo – sportowe (prowadza nauczyciele)

1815 – rodzinne przeciąganie liny (prowadzi pan Wojciech Wieczorek)

1845 – pasowanie na rycerzy (pasowanie uczniów klasy I sp oraz I gim) (prowadzi pani Paulina Jurga wraz z klasą III gim oraz rycerze z bractwa rycerskiego „Wieniawa” z Leszna)

1930 – pokazy walk rycerskich, przybliżenie kultury średniowiecza i życia w osadzie z przełomu XIV i XV w. (prowadzą rycerze z bractwa rycerskiego „Wieniawa” z Leszna i zaproszeni goście)

2030 – zabawa taneczna na Sali wiejskiej w Bronikowie /do północy/ (przygrywa zespół „Akces” w składzie pan Paweł Śliwiński i Tomasz Wasielewski)

W sobotę od południa będzie już można zwiedzać wioskę rycerską.

Od godziny 1700 będzie czynna kawiarenka (kawa, herbata, ciasto, wiejski chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym), sklepik szkolny (napoje chłodzące, słodycze).

Serdeczne podziękowania dla pana sołtysa Ryszarda Śliwińskiego, pana Dariusza Raczyńskiego, panów Pawła Śliwińskiego oraz Tomasza Wasielewskiego z zespołu „Akces” oraz braci rycerskiej za bezinteresowną pomoc przy realizacji festynu.
 
Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Bronikowie informuje, że dnia 02 września 2013 roku (poniedziałek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 900. Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Franciszka z Asyżu o godzinie 800.
 

Jakub Jankowski, uczeń klasy III szkoły podstawowej zajął siódme miejsce w mistrzostwach Polski w tenisie stołowym rozgrywanych w Tczewie koło Gdańska. Wcześniej Jakub zdobył brązowy medal w mistrzostwach Wielkopolski! Serdecznie gratulujemy Jakubowi i jego trenerce, pani Danucie Strzelczyk!!!

  

Ilona Walkowiak, uczennica klasy II gimnazjum zdobyła pierwsze miejsce w gminnym konkursie na najpiękniejszy koszyczek wielkanocny. Konkurs organizowany był w ramach Śmigielskiego Jarmarku Wielkanocnego. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły z terenu gminy Śmigiel. Serdeczne gratulacje!!!

  

Adam Biberstajn, uczeń klasy V szkoły podstawowej zajął drugie miejsce w powiatowym konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. W bardzo silnej konkurencji praca Adama prezentowała się znakomicie! Serdeczne gratulacje!!!

 

Szkolny zespół rockowy „3po3” zrobił prawdziwą furorę swoim występem na festiwalu muzycznym „Spring Fest” w Śmiglu! Gratulujemy znakomitego występu!!!

 

 

BRONIKOWSKIE ŚWIĘTO SENIORA
 22 lutego 2013 r.

 

 Wszystkie drogie Prababcie, Babcie, wszystkich Pradziadków i Dziadków oraz seniorów, którzy nie mają wnuków w naszej szkole serdecznie zapraszamy na Bronikowskie Święto Seniora, które odbędzie się dnia 22 lutego w Sali Wiejskiej w Bronikowie.

 

PROGRAM

1000 – powitanie szanownych Seniorów oraz zaproszonych gości

1010 – występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół w Bronikowie

1130 – wspólny śpiew tradycyjnych piosenek sprzed lat (gwarantujemy śpiewniki!)

Dla wszystkich obecnych będzie przygotowana kawa, herbata i pyszne ciasto!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Społeczność Zespołu Szkół w Bronikowie