Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

DSC03631

Po raz 11 w Zespole Szkół w Bronikowie został utworzony Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek w 4 miejscowościach należących do obwodu szkoły. O godzinie 15:00 rozpoczęła się impreza w Sali Wiejskiej w Bronikowie.

Czytaj więcej...

DSC03427

Dnia 9 grudnia 2013r. wolontariusze uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

W tym dniu szkolnej auli spotkali się wolontariusze z wielu szkół, którzy przedstawiali swoją działalność w zakresie prowadzonego wolontariatu.

Czytaj więcej...

DSC03165
Dnia 5 grudnia 2013r. w bronikowskiej szkole odbyły się obchody V Szkolnego Dnia Wolontariatu. Jak co roku, dzień ten przebiegał pod hasłem „Serce ma ten, kto ma je dla innych”. Organizatorami tej szczytnej uroczystości byli Karolina Frąk – opiekun Klubu Wolontariatu wraz z Wojciechem Ciesielskim.

Czytaj więcej...

 

IMG 9325

W okresie od 20 października 2013r. do 10 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyła się akcja „Podaruj serce innym”, którą zapoczątkowały p. Aldona Wleklik – katecheta oraz p. Karolina Frąk – pedagog szkolny.

Celem akcji była zbiórka kosmetyków, środków higieny osobistej dla podopiecznych Domu Dziecka w Bodzewie. Akcja w szkole cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się wielkim sercem i dużą hojnością.

Dnia 17 grudnia 2013r. grupa wolontariuszy udała się do Domu Dziecka w Bodzewie, by osobiście przekazać podopiecznym zgromadzone dary. Podczas wyjazdu uczniowie poznali wychowanków tamtejszej placówki oraz mogli przyjrzeć się warunkom w jakich mieszkają.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia akcji.

Karolina Frąk

 

6
          Dnia 6 listopada 2013r. w bronikowskiej szkole odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego pt. „Wyhamuj w porę”. Konkurs organizowany był przez pedagoga szkolnego p. Karolinę Frąk oraz Samorząd Uczniowski, na czele którego stoi p. Magdalena Bartkowiak. Głównym celem konkursu było propagowanie treści profilaktycznych oraz promowanie pozytywnych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

DSC02344

          W d
niach 24– 25 października 2013 roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przyłączyli się do akcji „Kartka
urodzinowa dla Oliwii”. Oliwia mieszka w Zielonej Górze. Dziewczynka jest chora na białaczkę.

Czytaj więcej...

DSC02096
         Dnia 4 pa
ździernika 2013 toku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkół w Bronikowie, po raz kolejny udali się wraz z Wojciechem Ciesielskim do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna.

Czytaj więcej...

Szkol.piknik rodzinny --pasowanie uczniw --osada rycerskaBroni 137 

          W sobotnie popołudnie, dnia 21 września 2013 roku na terenie parku przy Zespole Szkół w Bronikowie odbył się festyn rodzinny pt „Pożegnanie lata w osadzie średniowiecznej”.
 

Czytaj więcej...

DSC02197
         W związku z XIII Dniem Papieskim uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w XIII Dziecięcym Rajdzie Różańcowym.

Czytaj więcej...

 
ZESPÓŁ SZKÓŁ W BRONIKOWIE
SERDECZNIE ZAPRASZA NA FESTYN RODZINNY
POZEGNANIE LATA  
W OSADZIE SREDNIOWIECZNEJ
Sobota, 21 września od godz. 1700
na terenie parku
przy Zespole Szkół w Bronikowie
 
program:
 
1700 – koncert szkolnego zespołu rockowego „3po3” oraz szkolnego kółka tanecznego (pod kierunkiem pani Pauliny Jurgi oraz pani Bernadety Bojek)

1730 – konkursy i zabawy muzyczne dla młodszych dzieci    
(prowadzi animator pan Dariusz Raczyński)

1800 – indywidualne konkurencje sprawnościowo – sportowe (prowadza nauczyciele)

1815 – rodzinne przeciąganie liny (prowadzi pan Wojciech Wieczorek)

1845 – pasowanie na rycerzy (pasowanie uczniów klasy I sp oraz I gim) (prowadzi pani Paulina Jurga wraz z klasą III gim oraz rycerze z bractwa rycerskiego „Wieniawa” z Leszna)

1930 – pokazy walk rycerskich, przybliżenie kultury średniowiecza i życia w osadzie z przełomu XIV i XV w. (prowadzą rycerze z bractwa rycerskiego „Wieniawa” z Leszna i zaproszeni goście)

2030 – zabawa taneczna na Sali wiejskiej w Bronikowie /do północy/ (przygrywa zespół „Akces” w składzie pan Paweł Śliwiński i Tomasz Wasielewski)

W sobotę od południa będzie już można zwiedzać wioskę rycerską.

Od godziny 1700 będzie czynna kawiarenka (kawa, herbata, ciasto, wiejski chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym), sklepik szkolny (napoje chłodzące, słodycze).

Serdeczne podziękowania dla pana sołtysa Ryszarda Śliwińskiego, pana Dariusza Raczyńskiego, panów Pawła Śliwińskiego oraz Tomasza Wasielewskiego z zespołu „Akces” oraz braci rycerskiej za bezinteresowną pomoc przy realizacji festynu.