Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zdrowie kochamy, więc o nie dbamy

Organizatorzy : Karolina Frąk, Jadwiga Kuśnierczak

Cel imprezy: Promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Termin: 15 kwietnia 2015r.

 

HARMONOGRAM

 

DSC09745

 

Dnia 23 marca uczniowie naszej szkoły uczcili Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się prelekcją pana dyrektora Piotra Filipowicza, który nawiązał do tradycji ludowych Morownicy z czasów Oskara Kolberga i Bogumiła Hoffa.

Czytaj więcej...

W dniu 23 marca 2015r. odbyły się warsztaty samopoznania, które przeprowadziła p. Ewa Dzikowsko–Julska z Mobilnego Centrum Informacji w Lesznie. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum.

 

 • DSC09704
 • DSC09708
 • DSC09709

Dnia 19 marca klasa IV wraz z panią JadwigąKuśnierczak wzięła udział w szóstym wykładzie Kolorowego Uniwersytetu. Wydział miał miejsce na- Wydziale Anglistyki UAM, a temat brzmiał: "JAK MÓWIĄ PO ANGIELSKU MALI (AFRO)AMERYKANIE?". Wykład poprowadził dr Radosław Dylewski.

 • DSC09696
 • DSC09699
 • DSC09701

W dniach 16-18 marca w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Pierwszy dzień rozpoczął się modlitwą i śpiewaniem piosenek religijnych, przy akompaniamencie pana dyrektora Piotra Filipowicza i pana Łukasza Filipowicza.

Czytaj więcej...

Jutrzejsze Zebranie z Rodzicami zostaje odwołane. 

 

Piotr Filipowicz, 

Dyrektor Szkoły

DRODZY RODZICE!!!

Przypominam, że zgodnie z naszym szkolnym kalendarzem w najbliższą środę 25 marca odbędą się tzw. "drzwi otwarte" dla rodziców. Nauczyciele i wychowawcy będą czekali na rodziców od godziny 17.30.

Czytaj więcej...

Częściowe zaćmienie Słońca 2015

Jutro w godzinach około 9:42 rozpocznie się częściowe zaćmienie Słońca, maksimum przypadnie na 10:50, a skończy się o 12:02. Tarcza Naszej gwiazdy zostanie przysłonięta przez Księżyc w około 70%.To jedno z najważniejszych wydarzeń astronomicznych 2015 roku dlatego też zachęcam wszystkich do wzięcia w nim udziału.

Pamiętając o naszych oczach!!!

Polecam linki:

http://naukatolubie.pl/jak-obserwowac-slonce/

http://eclipse.gsfc.nasa.gov/solar.html

https://www.facebook.com/wiezacisnienkoscian

http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/jutro-zacmienie-slonca-widoczne-polsce.html

plakat koncert bartek

Warsztaty doskonalące umiejętności wychowawcze rodziców

 1. Organizator – Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu;
 2. 8 spotkań po 2 godziny, prowadzonych przez pracowników socjalnych;
 3. Spotkania będą organizowane w godzinach popołudniowych w centrum Kultury w Śmiglu;
 4. Spotkania będą realizowane w grupie od 12 – 18 osób, po otrzymaniu pisemnych deklaracji o systematycznym uczestnictwie;
 5. Zgłoszenia należy składać do końca kwietnia 2015 r., po ustaleniu czy zbierze się odpowiednio duża grupa Ośrodek przystąpi do realizacji projektu, będzie poszukiwał specjalistów kompetentnych do ich prowadzenia i ustali terminy zajęć.

Czytaj więcej...