Vinaora Nivo Slider

DSC08341

               Drużyna dziewczyn z gimnazjum odniosła w miniony czwartek wielki sukces zdobywając mistrzostwo gminy w piłce nożnej.  Zespół w składzie: Konieczna Patrycja, Nyczka Magda, Kostrzewska Dagmara, Szymańska Paulina, Budzińska Milena, Ratajczak Wiktoria, Malcherek Izabella, Nowak Paulina, Grzeszczyk Dominika i Dorsz Rozalia okazały się zdecydowanie lepsze od pozostałych drużyn wygrywając wszystkie mecze nie tracąc ani jednej bramki. Gratulujemy naszej dużynie i życzymy dalszych sukcesów w zawodach powiatowych

Wojciech Wieczorek

Zapraszamy do galerii

 

DSC08260

Z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja odbył się w Śmiglu turniej siatkówki chłopców z klas gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły drużyny ze Śmigla, Czacza, Starego Bojanowa i nasza drużyna z Bronikowa w składzie: Frąckowiak Mikołaj, Kowalka Aleksander, Ławniczak Alan, Spławski Grzegorz, Niszczak Jakub i Nowak Sebastian. Po zaciętych pojedynkach nasza drużyna pokonała wszystkich rywali i zdobyła pierwsze miejsce. To kolejny siatkarski sukces chłopaków, ponieważ wcześniej zdobyli mistrzostwo gminy i wicemistrzostwo powiatu. Gratulacje dla całej drużyny.

Wojciech Wieczorek

Galeria zdjęć

 

 

DSC05336                                DSC05345

Dnia 15 kwietnia 2014 roku tradycyjnie, jak co roku, w bronikowskiej szkole został zorganizowany Szkolny Dzień Profilaktyki. W tym roku dzień ten przebiegał pod hasłem „Wyścig po zdrowie”. Organizatorami imprezy były pedagog szkolny pani Karolina Frąk oraz nauczyciel przyrody pani Jadwiga Kuśnierczak. Z tej okazji przeprowadzony został konkurs profilaktyczny, którego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie form zdrowego odżywiania się oraz przeciwdziałanie otyłości.

Czytaj więcej...

DSC05231 DSC05326 DSC05309

 

Dnia 10 kwietnia 2014 roku o godzinie 10:00 w naszej szkole odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka matematyki Bernadeta Bojek z pomocą Anny Dybskiej  

Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły naszej gminy. Etapy szkolne wyłoniły trójkę najlepszych matematyków z każdej z nich. Do zmagań finałowych stanęło 15 uczniów.

Czytaj więcej...

DSCN0099

 

W dniu 25 marca 2014 roku odbył się Szkolny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla klas II – III Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 26 uczniów. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem oraz udzielania odpowiedzi na pytania do przeczytanego tekstu. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców:

Czytaj więcej...

ortografia

 

Tegorocznym gospodarzem XIV Gminnego Konkursu Ortograficznego „Zostań mistrzem ortografii” był Zespół Szkół w Starym Bojanowie. Konkurs miał miejsce we wtorek, 25 marca 2014 roku.

Czytaj więcej...

DSCN0093

 W dniu 21 marca 2014 roku na zaproszenie dyrektora Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu oraz doradcy zawodowego Szkolnego Ośrodka Karier uczniowie klasy III gimnazjum udali się na IX Targi Edukacyjne.

 

Czytaj więcej...

DSC04909

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny barwnie świętowali nadejście wiosny.
Wszystkie klasy przygotowały marzanny i wspólnie z nauczycielami przeszły w barwnym korowodzie ulicami naszej miejscowości.
Następnie uczniowie wzięli udziału w grach i zabawach sportowych zorganizowanych w sali gimnastycznej.

Zapraszamy do galerii

Wojciech Wieczorek

DSC 1696W piątek 14 marca w Zepole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego konkursu z wiedzy przeciwpożarowej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum: Paulina Nowak z klasy trzeciej  oraz Mateusz Sterna z klasy drugiej.
Wszyscy uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 75 pytań. Poziom umiejętności uczniów był bardzo wysoki.
Ostatecznie w grupie gimnazjum zwyciężyła  nasza uczennica Paulina Nowak i tym samym awansowała na zawody wojewódzkie. Mateusz Sterna zajął szóste miejsce.

To wielki sukces naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy. 

 

 galeria zdjęć - zapraszamy

Wojciech Wieczorek

IMG 9807 IMG 9809

Dnia 20 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”. Od wielu lat w naszej szkole konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.

Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów, którzy pisali w różnych kategoriach wiekowych. Były to osoby od klasy drugiej szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum.

Mamy uczniów, którzy w ubiegłych latach otrzymali wyróżnienia.

To, że odnosimy sukcesy w konkursie o takiej randze, jest powodem do zadowolenia zarówno dla nauczycieli jak i uczniów.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Szkolny koordynator konkursu
Bernadeta Bojek