Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

DSC01823

Dnia 15.10.2018r. w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem „Uroczyście ślubujemy! Za trud, wiedzę i serce dziękujemy!

Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły pan Piotr Filipowicz, który serdecznie powitał nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców uczniów klasy I oraz rycerzy z grupy rekonstrukcyjnej z Poznania. Mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy. Pod koniec przemowy dyrektor szkoły wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

W pierwszej części uroczystości odbyło się pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej na Pierwszoklasistę i Czytelnika. Ceremonia ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności wywodzi się ze średniowiecznej tradycji rycerskiej, dlatego też w tym dniu gościliśmy rycerzy z Poznania, którzy zaprosili pierwszaków do swoich drużyn przenieśli wszystkich zebranych w czasy średniowieczne. Młody mężczyzna, który miał wejść do grona rycerskiej braci, musiał wykazać się męstwem i umiejętnością władania bronią, natomiast kobiety umiejętnością rozpalania ognia, gotowania itp. Uczniowie przeszli kilka rycerskich prób. Musieli wykazać się wiedzą, zręcznością i wieloma umiejętnościami. Zadania wywoływały wiele emocji. Całość uświetniły tańce średniowieczne w wykonaniu uczniów klasy I szkoły podstawowej przygotowane przez wychowawcę panią Emilię Ornoch.

Pasowania „giermków” odzianych w piękne zbroje oraz „średniowiecznych dam” odzianych w śliczne suknie, dokonał pan dyrektor Piotr Filipowicz, oczywiście przy pomocy rycerskiego miecza. Wręczył uczniom dyplomy i pierwsze dokumenty, czyli legitymacje szkolne. Uczniowie usłyszeli słowa pochwały, rady na szkolną przyszłość oraz otrzymali z rąk wychowawczyni wspaniałe upominki ufundowane przez sponsorów i Radę Rodziców. Pani bibliotekarka Joanna Wower wręczyła uczniom książki i dyplomy pasowania na czytelnika. Na pewno ten dzień długo pozostanie im w pamięci.   Wychowawca klasy I podziękowała rodzicom za pomoc w organizacji pasowania , za wspaniałe kostiumy i zaprosiła po zakończeniu uroczystości na słodki poczęstunek.

W drugiej części akademii uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta uczniowie klasy VIII pod kierunkiem pani Karoliny Frąk i pani Sylwii Luberdy przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli słowem, gestem i tańcem – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia i wręczyli kwiaty. Dużą niespodzianką był również pokaz taneczny przygotowany przez gimnazjalistki. Uczniowie swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu niezapomnianych wrażeń.

Cała uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Emilia Ornoch

Karolina Frąk

Sylwia Luberda

Joanna Wower

Dzień Edukacji Narodowej 2018 - GALERIA