Vinaora Nivo Slider

IMG 20181018 135450

Dnia 18 października 2018r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, po raz kolejny wczesnym rankiem udali się wraz z p. Karoliną Frąk do Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna. Ośrodek prowadzony jest przez Siostry Opatrzności Bożej. Celem wyjazdu było udzielenie pomocy siostrom w pracach porządkowych w ogrodzie.

Wizyta rozpoczęła się wspólnym śniadaniem, po którym pełni werwy, energii i chęci młodzi ludzie ruszyli do pracy. Wolontariusze zajmowali się krojeniem pigwy oraz wydobywaniem i obcinaniem marchwi i pietruszki. Następnie zebrane warzywa zostały składowane przez wolontariuszy do skrzyń.

Po skończonej pracy siostry zakonne przygotowały dla naszych wolontariuszy przepyszny obiad. Wizyta w Domu Pomocy Społecznej jest dla młodzieży ogromnym przeżyciem i prawdziwą lekcją życia.

Opiekun Klubu – Karolina Frąk

Wolontariusze w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi - GALERIA