Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

IMG 20181119 091647

19 listopada 2018r. odbyła się w naszej szkole akcja edukacyjna ,,Proekologiczny konsument’’ połączona z rozdaniem toreb wielokrotnego użytku.

Miała ona na celu zachęcenie do rezygnacji z toreb foliowych . Akcja ta była częścią działań tego typu odbywających się w całym powiecie kościańskim.

5 listopada2018r. grupa 5 uczniów z klasy III gimnazjum zwiedziła Zakład Zagospodarowania Odpadów w Piotrowie Pierwszym oraz wzięła udział w warsztatach w Czempiniu. Swoimi spostrzeżeniami i zdobytą wiedzą podzielili się z uczniami całej szkoły. Przygotowali plakat informujący o celu i przebiegu akcji oraz prezentację multimedialną dotyczą wrażeń z pobytu w Piotrowie Pierwszym i szkodliwości dla środowiska toreb foliowych. W ciągu 3 pierwszych godzin lekcyjnych przeprowadzili 10- 15 minutowe lekcje wychowawcze w każdej klasie, przedstawili prezentację, własne komentarze, rozdali torby i zachęcili do ich stałego używania.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania przyczynią się do zmniejszenia ilości zużywanych toreb foliowych, a tym samym pozytywnie wpłyną na stan środowiska naturalnego.

Jadwiga Kuśnierczak

koordynator akcji

Proekologiczny konsument - GALERIA