INFORMACJE BIEŻĄCE 28.03.2019 (czwartek)

W najbliższą sobotę, 30 marca od 900 do 1200 zapraszamy na tradycyjne pozimowe porządkowanie parku szkolnego

zakończone pieczeniem ufundowanych przez Radę Rodziców kiełbasek w prawdziwym ognisku! W razie opadów deszczu akcja zostanie odwołana. Proszę o zabranie grabi, taczek i innego sprzętu. W razie czego na miejscu też jakieś sprzęty mamy.

Przypominam, że bez względu na strajk dni egzaminów gimnazjalnego i ósmoklasistów są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W dniach 10, 11, 12 kwietnia nie idą do szkoły żadne klasy z wyjątkiem gimnazjalistów. Zajęć nie mają również, ze względów organizacyjnych, oddziały przedszkolne. Rodzice dzieci przedszkolnych, którzy nie będą mogli zapewnić dzieciom opieki proszeni są o zgłoszenie tego wychowawcom grup. Zorganizujemy dla tych dzieci zajęcia opiekuńcze. Z kolei w dniach 15, 16, 17 kwietnia w czasie egzaminu ósmoklasistów oddziały przedszkolne mają normalnie zajęcia od 800 do 1300. Pozostałe klasy w te dni nie mają zajęć lekcyjnych.

Przypominam, że dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w naszej szkole jest dzień 02.05.2019 r. Myślę, że to przypomnienie ułatwi Państwu organizację tzw. długiego weekendu.

Przypominam, że na naszej stronie internetowej www.bronikowo.pl jest kalendarium wydarzeń na cały rok szkolny, w tym dni wolne od zajęć dydaktycznych oraz zebrania z rodzicami.

Zachęcam do korzystania z pięknie odnowionej biblioteki publicznej w Śmiglu. Mam nadzieję, że po wybudowaniu przybudówki do naszej szkoły i naszą biblioteką będziemy mogli się pochwalić, a informuję, że weszliśmy do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki czemu będziemy mogli pozyskać sporo nowych książek.

PLAN REKOLEKCJI SZKOLNYCH 01 -03.04.2019

W rekolekcjach nie biorą udziału dzieci z oddziałów przedszkolnych, które mają zajęcia zgodnie z planem, a odwóz o godzinie 1300 (a nie tak jak zwykle o 1330)!

01.04.2019 (poniedziałek) – zajęcia rekolekcyjne w szkole dla klas I – V, zajęcia rekolekcyjne wyjazdowe (Święta Góra – Gostyń) dla klas VI, VII, VIII i III gim.

Dowóz poranny jak w zwykły dzień nauki szkolnej

800 – klasy I - V nauka rekolekcyjna w sali nr 7, 830 –zajęcia w klasach pod opieką nauczycieli przygotowane przez p. Zosię

1030 – zakończenie dnia rekolekcyjnego dla klas I – V, odwóz autobusem

800 – klasy VI – VIII i III gim – wyjazd na zajęcia rekolekcyjne autobusem szkolnym na Świętą Górę do Gostynia. Powrót ok. 1245

02.04.2019 (wtorek) – zajęcia rekolekcyjne w szkole!

Dowóz poranny jak w zwykły dzień nauki szkolnej

800 – klasy I – V nauka rekolekcyjna w sali nr 7, 830 – nauka śpiewów na mszę świętą w Sali nr 7,

800 – klasy VI – VIII i III gim – nauka śpiewów na mszę świętą w Sali nr 6, 830 – nauka rekolekcyjna w sali nr 6,

900 – Droga Krzyżowa w parku z udziałem parafian

930 – zajęcia rekolekcyjne w klasach, z wyjątkiem klasy III gim

930 – klasa III gimnazjum – zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego (chemia – bardzo ważne!!!)

1100 – zakończenie dnia rekolekcyjnego, odwóz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów,

03.04.2019 (środa) – zajęcia rekolekcyjne w kościele!

Dowóz poranny jak w zwykły dzień nauki szkolnej, ok. 800 przejście uczniów pod opieką nauczycieli do kościoła.

810 – modlitwy poranne, 815 – śpiewy, 830 – msza święta z nauką na zakończenie rekolekcji szkolnych

Odwozy będą ok. 945 spod szkoły!!!