photo0 2

30.03.19r uczestnicy VI Powiatowego Konkursu historyczno – religijnego „Urszula Ledóchowska Matką Polskiej Niepodległości” wraz z opiekunami wyjechali do Pniew i Rokitna.

Wśród nich były trzy uczennice klasy 8 z naszej szkoły: Iga Markowska, Maria Samol oraz Marta Szudra. Po przybyciu na miejsce uczestnicy wyjazdu zwiedzili wystawę dotyczącą życia świętej Urszuli oraz utworzonego przez nią Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego i obejrzeli pamiątki z różnych zakątków świata. Następnie zwiedzili szkołę i internat, którą prowadzą Siostry Urszulanki. Pobyt w Pniewach zakończył się obiadem, po którym autokar ruszył w dalszą drogę do Rokitna.

Tam młodzież mogła wysłuchać historii sanktuarium i pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Ok.godz.18.00 wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Z. Adamczak