part 1554227368096  kopia

W dniach 01-03 kwietnia odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne.

Pierwszego dnia uczniowie czterech najstarszych klas -3G, 8,7 i 6 SP spędzili na Świętej Górze w Gostyniu. Wyjechali rano ze swoimi opiekunami. Tam czekał na nich Ojciec Michał, który opowiedział historię Sanktuarium Świętogórskiego, oprowadził po bazylice i zabudowaniach klasztornych Ojców Filipinów. Wszyscy modlili się przy odsłoniętym obrazie Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej, a następnie Ojciec przedstawił historię tego cudownego obrazu.

Po wyjściu z bazyliki młodzież miała możliwość zejścia do podziemi kościoła. Obejrzeli tam rozległe krypty, w których znajdują się ciała członków Kongregacji i fundatorów kościoła.

Przez te trzy dni nauki rekolekcyjne głosił Ojciec Bonawentura franciszkanin z Olsztyna. Dzieci brały również udział w Drodze Krzyżowej na terenie parku /wspólnie z mieszkańcami Bronikowa/,oglądały filmy, wykonywały prace plastyczne i śpiewały.

W środę zaś wszyscy uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej odprawionej w kościele.

Dziękujemy Ojcu rekolekcjoniście za piękne słowa, które nam przekazał. Mamy nadzieję, że zostaną w naszych sercach i zaowocują w naszym postępowaniu.

Z. Adamczak

Rekolekcje - GALERIA