Vinaora Nivo Slider

IMG 20190329 170324

Dnia 29 marca 2019 roku uczniowie klasy szóstej, siódmej i trzeciej gimnazjum wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

            Pierwszy punkt programu to zwiedzanie z przewodnikiem Parowozowni we Wolsztynie. Następnie zwiedziliśmy z przewodnikiem Centrum Przyrodnicze, gdzie każdy mógł dotknąć, sprawdzić działanie eksponatów w aspekcie fizycznym, biologicznym, chemicznym. Tam również uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dedykowanych pt: „Świat brył”.

            Na zakończenie spacerkiem pięknym deptakiem Zielonej Góry przeszliśmy do Planetarium na seans pt:”Polaris 2”. W oczekiwaniu na film operator przeprowadził ciekawą prelekcję z astronomii. Po filmie uczniowie obejrzeli pozostałe interaktywne propozycje Planetarium.

Organizator

Bernadeta Bojek

Centrum Nauki Keplera-GALERIA