IMG 20191126 101050

Dnia 26 listopada klasy II, III oraz część uczniów z klasy V i VI udała się na wycieczkę na lotnisko Ławica w Poznaniu. W ramach Doradztwa Zawodowego uczniowie skorzystali z programu POZnaj Ławicę.

Atrakcji było, co nie miara. Uczniowie zwiedzili terminal pasażerski w części ogólnodostępnej, przeszli „ścieżkę pasażera”, otrzymali  okazjonalne „karty pokładowe” przy stanowiskach check-in, zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejszli przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów, zwiedzili halę odlotów, objechali autokarem płytę lotniska, a także zwiedzili strażnicę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Największą atrakcją były oczywiście startujące i lądujące samoloty!

P.Jurga