ziemia

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi,

człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia.

Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania.

Zabraknie więc roślin, potem zwierząt,

wreszcie przyjdzie kolej na człowieka.

Karol Darwin

W minioną środę obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem Dnia Ziemi jest „Działanie na rzecz ochrony klimatu”.

Święto to ma nam uświadomić, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zmusza nas do zatrzymania się i zastanowienia nad tym, co ja mogę zrobić dla Ziemi, na której dane jest mi żyć. Celem ustanowienia Dnia Ziemi było uświadomienie społeczeństwu wielu istotnych problemów związanych ze zmianami klimatu, brakiem dostępu do wody pitnej, przeludnieniem, zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.

Dzień Ziemi po raz pierwszy odbył się 22 kwietnia 1970 roku. Wówczas 20 milionów Amerykanów wyszło na ulicę, protestując przeciwko degradacji środowiska naturalnego.

UWAGA KONKURS!!!

W związku z Dniem Ziemi proponujemy konkurs plastyczny: „Jestem superbohaterem – ratuję Ziemię”.

Cele konkursu:

• propagowanie właściwych postaw ekologicznych
  • zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko
  • uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody
  • kształtowanie wyobraźni plastycznej
  • wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastycznych
  • rozwijanie umiejętności manualnych

Tematyka pracy: praca plastyczna wykonana dowolną techniką na temat: „JESTEM SUPERBOHATEREM - RATUJĘ ZIEMIĘ”.

Wykonaną pracę należy sfotografować i umieścić zdjęcie w komentarzu pod postem na Facebooku.
Uczestnicy konkursu - uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - VIII.

Termin nadsyłania prac – od 25 kwietnia do 30 kwietnia 2020 r. – wstawiamy zdjęcie pracy pod postem konkursowym na Szkolnym Facebooku. Zdjęcia umieszczone po 30 kwietnia będą usuwane.

Głosowanie trwa od momentu umieszczenia pracy pod postem do 07.05.2020 r. - odbywa się na Facebooku Szkoły Podstawowej w Bronikowie. Zachęcajcie znajomych do głosowania. Praca, która zdobędzie najwięcej „lajków” wygrywa.

Ogłoszenie wyników - 08.05.2020 r.

Nagrody: Organizator konkursu przewiduje przyznanie nagród rzeczowych trzem pracom z największą ilością głosów.

Uwagi: Zdobywanie głosów pod zamieszczoną pracą musi być uczciwe. Niedopuszczalne są jakiekolwiek formy nieetycznego zdobywania czy kupowania głosów. Takie prace nie zostaną uwzględnione przez organizatorów przy rozstrzygnięciu konkursu.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Anna Tomaszewska i Paulina Jurga