Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

MALI POWSTAŃCY NA 102 – nie zapominamy o naszych bohaterach!
inicjatywa Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Bronikowie

Powstanie Wielkopolskie wybuchło już 102 lata temu – wtedy, w 1918, Polska odzyskała niepodległość. Powrócił język polski, polskie gazety, szkoły i polskie wojsko. W Wielkopolsce powstańcy odnieśli zwycięstwo – uwolnili od zaborcy najpierw Poznań, później inne miasta naszego regionu i dalej poszli wyzwalać Pomorze. Wróg nazywał ich „rogatymi diabłami”, od charakterystycznych wysokich czapek – wielkopolskich rogatywek – tak się ich bał!

Dziś możemy pokazać, że pamiętamy o tych, którzy przywrócili Wielkopolsce wolność.
O zwycięzcach sprzed 102 laty. 

 

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • image007
  • image008
  • image009