Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

4

 

W tym roku również nie zapomnieliśmy o niezwykłym Dniu Liczby Pi.

Tegoroczny 14 marca Święto Ludolfiny przypadał w niedzielę, my w naszej szkole uczciliśmy go w poniedziałek na lekcjach matematyki.

Ze względu na naukę zdalną, była to inna forma, ale równie ciekawa. Uczniowie wysłuchali ważnych informacji na temat Liczby Pi oraz ciekawostek z nią związanych. W ramach zabawy otrzymali linki do kilku gier interaktywnych oraz quizów związanych z tematyką Dnia.

Natomiast uczniowie starszych klas wykonali pracę plastyczną, techniką origami przedstawili Liczę Pi. Zaś uczniowie klasy 8 dodatkowo przygotowali okolicznościowe prezentacje multimedialne, które okazały się ciekawym spojrzeniem uczniów na zagadnienie. Oglądając je mogliśmy również powspominać jak świętowaliśmy ten dzień w poprzednich latach.

 

Nauczyciel matematyki

Bernadeta Bojek

 

FOTO