Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

DSC05231 DSC05326 DSC05309

 

Dnia 10 kwietnia 2014 roku o godzinie 10:00 w naszej szkole odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka matematyki Bernadeta Bojek z pomocą Anny Dybskiej  

Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły naszej gminy. Etapy szkolne wyłoniły trójkę najlepszych matematyków z każdej z nich. Do zmagań finałowych stanęło 15 uczniów.

 

Uroczysty patronat nad konkursem objął Pan Wiesław Kasperski Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Dla szkoły, której przedstawiciele zdobyli łącznie największą liczbę punktów ufundowany został puchar – Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

Mistrzowie matematyki klas szóstych w tym roku to:

I miejsce – Zofia Stephan ze szkoły w Starym Bojanowie,

II miejsce – Jędrzej Żurek ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej,

III miejsce – Wiktoria Piotrowska za szkoły w Starym Bojanowie.

Drużynowo zwyciężyli reprezentanci ze szkoły w Starym Bojanowie i to oni odjechali z pucharem.

Nagrody wszystkim uczestnikom konkursu wręczyli dyrektor Zespołu Szkół w Bronikowie Pan Piotr Filipowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Pan Wiesław Kasperski. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a na zakończenie pamiątkowy dyplom oraz nagrodę ufundowaną przez patrona konkursu i sponsorów.

Serdecznie dziękujemy za cenne wsparcie sponsorom.

Podziękowania należą się również za pracę w komisji Pani Barbarze Perz ze szkoły w Śmiglu, Pani Annie Dybskiej ze szkoły w Starym Bojanowie, Pani Joannie Poprawiak ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej oraz Pani Milenie Jagodzińskiej ze szkoły w Czaczu.

Jako organizator pierwszego finału konkursu cieszę się, że stał się on konkursem cyklicznym i wzbudza zainteresowanie zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

W przyszłym roku Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych odbędzie się w szkole w Starym Bojanowie.

Bernadeta Bojek

Zapraszamy do galerii.