Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

DSC05336                                DSC05345

Dnia 15 kwietnia 2014 roku tradycyjnie, jak co roku, w bronikowskiej szkole został zorganizowany Szkolny Dzień Profilaktyki. W tym roku dzień ten przebiegał pod hasłem „Wyścig po zdrowie”. Organizatorami imprezy były pedagog szkolny pani Karolina Frąk oraz nauczyciel przyrody pani Jadwiga Kuśnierczak. Z tej okazji przeprowadzony został konkurs profilaktyczny, którego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie form zdrowego odżywiania się oraz przeciwdziałanie otyłości.

 

Konkurs przebiegał w dwóch formach. Wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej mieli za zadanie zaprezentować strój, przebranie określonej grupy warzyw bądź owoców, wcześniej wylosowanej oraz podać informacje o witaminach i solach mineralnych zawartych w nich oraz o ich wpływie na organizm człowieka. Jury oceniając, brało pod uwagę: oryginalność pomysłu, ogólne wrażenie, sposób zaprezentowania. Wszystkie klasy ambitnie przygotowały się do konkursu. Stroje były przepięknie wykonane i zaprezentowane. Jury w ostateczności zdecydowało, że wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na miano zwycięzców.

Uczniowie klasy V, VI szkoły podstawowej i I i II gimnazjum mieli za zadanie przygotować na forum całej społeczności szkolnej sałatkę/surówkę z owoców bądź warzyw oraz zaprezentować przygotowaną potrawę. Prezentacja polegała na przedstawieniu składników, z których przygotowana została potrawa, podaniu informacji o witaminach i solach mineralnych zawartych w nich oraz o ich wpływie na organizm człowieka. Ponadto każda klasa odpowiedzialna była za przygotowanie swojego stanowiska pracy. W tej konkurencji jury oceniało: oryginalność pomysłu, sposób przygotowania, ogólne wrażenie, sposób zaprezentowania. Przedstawiciele poszczególnych klas z dużym zaangażowaniem przystąpili do prac. Sałatki, surówki były przepyszne, pięknie ozdobione i zaprezentowane. W tej konkurencji jury nie miało już żadnych wątpliwości. Autorami zwycięskiej sałatki okazała się klasa V szkoły podstawowej, która zaprezentowała sałatkę owocową „Witaminowa rewolucja”.

Organizatorzy Szkolnego Dnia Profilaktyki składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu oraz wychowawcom za zaangażowanie, za przepiękne stroje, przebrania, przepyszne potrawy owocowo - warzywne oraz przygotowanie prezentacji o wartościach odżywczych warzyw i owoców.

Karolina Frąk

Zapraszamy do galerii.