Vinaora Nivo Slider

W piątek 26 maja obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Drzewa połączony z podsumowaniem projektu gimnazjalnego ,,W poszukiwaniu pomników przyrody’’. W pierwszej części wzięli udział uczniowie  gimnazjum oraz klas VI i V szkoły podstawowej. Klasa III przedstawiła działania podjęte w ramach projektu, które zaowocowały uznaniem dwóch platanów klonolistnych za pomniki przyrody. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ,,Magiczne Drzewo’’. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Frąckowiak, drugie Katarzyna Skowron, trzecie Arkadiusz Lorenz.

 

W drugiej  części uroczystości uczestniczyli  wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zaproszeni goście, pan leśniczy Sebastian Jankowski oraz pan  Kamil Dworczak  z Urzędu Miejskiego Śmigla ,odsłonili tabliczki zawieszone na platanach. Następnie odbyło się radosne świętowanie faktu, że nasze piękne platany uzyskały statut pomników przyrody. Uczniowie przygotowali wykonane z papieru liście, na których wypisane były korzyści jakie mamy z drzew oraz przynieśli transparenty zachęcające do ich ochrony. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ubrani byli w stroje z elementami zielonego koloru.   Poszczególne klasy okazywały swoją radość poprzez wznoszenie okrzyków, piosenkę, wiersz lub wymienienie korzyści jakie mamy z drzew. Na zakończenie dwie uczennice, Iga Markowska i Maria Samol, zaśpiewały piosenki.

Rozdane zostały ulotki informujące o pomnikach przyrody i drzewach o wymiarach pomnikowych w Bronikowie. Pod platanami ustawione zostały tablice informacyjne wykonane przez uczniów. Dopisała piękna, słoneczna pogoda.

Jadwiga Kuśnierczak

 

  • 20170526_102755
  • 20170526_103733
  • 20170526_104001
  • 20170526_104436