Vinaora Nivo Slider

 DSC09619

 

W dniu 3 czerwca 2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Morownicy odbyła się uroczystość pt. „Być kobietą, być kobietą…”. Impreza odbyła się w ramach projektu „Lokalne Grupy Działania”. Organizatorem projektu była p. Izabella Szablewska, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA w Śmiglu, zaś pomysłodawczynią p. Karolina Frąk wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół w Bronikowie.

 

Uroczystość adresowana była do kobiet/matek najmłodszych uczniów bronikowskiej szkoły. Celem imprezy było promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród kobiet, uświadomienie ich, że mimo swoich codziennych obowiązków powinny dbać  o swoje zdrowie tj. prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywiać oraz uprawiać sport. Ponadto celem imprezy było zwrócenie uwagi kobiet na wagę i istotę wyglądu zewnętrznego oraz dbałość                       o urodę.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości. Następnie by wprowadzić w uroczysty nastrój, uczennice klasy VI Iga Markowska i Maria Samol zaśpiewały utwór Alicji Majewskiej pt. „Być kobietą, być kobietą…”.  Kolejno na zaproszone kobiety czekało mnóstwo atrakcji. Został przygotowany kącik fryzjersko – kosmetyczny, gdzie panie Ewelina Mikołajczak, fryzjerka wykonała przykładową fryzurę na modelce oraz Monika Klecha, kosmetyczka wykonała dwa makijaże dzienny i wieczorowy na modelkach. Po za tym odbył się pokaz mody w wykonaniu uczennic z klasy II i III szkoły podstawowej. Podczas pokazu małe modelki prezentowały styl glamur, boho, modę ślubną i wieczorową oraz inne style. Specjalnie dla naszych Pań, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w składzie p. Grażyna Nowak, p. Kamila Hałupka, p. Aleksandra Skórzewska wykonały sałatkę warzywną, którą później można było skosztować. Uroczystość uświetniona została występem dyrektora szkoły p. Piotra Filipowicza oraz uczennicy klasy II gimnazjum Pauliny Frąckowiak, która wykonała na organach utwór „Halleluja”. Zgromadzone Panie rozweselał p. Wojciech Ciesielski, który przedstawił krótkie formy kabaretowe oraz przeprowadził wśród zgromadzonych kobiet konkurs związany z gwarąPonadto zaprezentował kilka slajdów związanych z jego pasję – podróżowaniem.

Podczas uroczystości na nasze Panie czekały dodatkowe atrakcje m.in. kosmetyczne upominki ufundowane przez kosmetyczkę i fryzjerkę, oraz krótkie filmiki dzieci, które wypowiadały się na temat swoim matek. Nie lada zagadką dla naszych Pań okazały się ich portrety wykonane przez dzieci, na których musiały się odnaleźć. Każda Pani ponadto otrzymała kwiatek wykonany przez uczniów naszej szkoły.

W trakcie uroczystości zgromadzone kobiety mogły skosztować zdrowej żywności tj.: sałatki, kanapki, koktajle, twarożek ze szczypiorkiem, szaszłyki owocowe, ciasteczka zbożowe i wiele innych zdrowych smakołyków, które zostały przygotowane i przyrządzone przez wolontariuszy a zaprezentowane Paniom w formie stołu szwedzkiego.

Podczas imprezy podziękowań nie było końca. Wolontariusze wraz z opiekunem złożyli podziękowania p. Izabelli Szablewskiej za przybycie oraz możliwość udziału projekcie, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie sałatki, kosmetyczce i fryzjerce za wykonanie fryzur i makijażów, p. Marii Józefczak, żonie Sołtysa za udostępnienie sali, p. Wojtkowi Ciesielskiemu za występy, nauczycielom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy, kobietom/matkom za przybycie.

Na zakończenie uroczystości opiekun grupy podziękował również wolontariuszom za aktywny udział w uroczystości, za zaangażowanie oraz wielkie serce i wkład jakie włożyli w realizację projektu.

Cała uroczystość przebiegła w miłej, sympatycznej i życzliwej atmosferze.

Karolina Frąk – opiekun wolontariuszy

 

LOGA

 

FOTO