Vinaora Nivo Slider

 Wycieczka klasa 4 i 6   Toru maj 2017r 43

 

Uczniowie klasy czwartej i szóstej, wraz z wychowawczyniami, w maju bieżącego roku pojechali na wycieczkę do Torunia.

Przygodę zaczęli od rejsu po Wiśle. Następnie udali się do Fortu IV, który z umundurowanym przewodnikiem w blasku pochodni zwiedzali. Kolejnym punktem programu były gry i zabawy, które były inne niż zwykle a przyniosły sporo zadowolenia i uśmiechu. Pod wieczór pojechaliśmy na seans do Planetarium, który okazał się ciekawym punktem programu. Po powrocie wieczorową porą uczniowie  zostali podzieleni przez instruktorów na dwie grupy, które wzięły udział w grze terenowej według wojennego scenariusza. Po podchodach zmęczeni całodniowymi atrakcjami udali się do sal na nietypowy nocleg.

Drugiego dnia zaczęliśmy od warsztatów wypieku piernika w Fortecznej Piekarni. Uczniowie wzięli aktywny udział w zajęcia, posłuchali legendy związanej z toruńskim piernikiem, rozpoznawali liście przypraw i ich postać. A pamiątkę z warsztatów przywieźli do domów, a mianowicie upieczony własnoręcznie piernik figuralny.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Torunia. Przewodnik oprowadził nas i ciekawie opowiedział o ważnych miejscach w Toruniu: Rynek Staromiejski;Kościół Najświętszej Marii Panny; Krzywa Wieża; Gotycka Starówka; Ruiny Zamku Krzyżackiego; Mikołaj Kopernik w Toruniu.

Wyjazd wszystkim się bardzo podobał, wróciliśmy w dobrych humorach i z ogromem ale bardzo wrażeń.

Bernadeta Bojek

Karolina Frąk

 

FOTO