Vinaora Nivo Slider

Wycieczka do Art. Zagrody

Dnia 29 września 2017r. z okazji Dnia Chłopca dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I pod opieką swoich pań i rodziców wybrały się na wycieczkę do Art. Zagrody -  Dymaczewo Stare . 

Uczestniczyły w trzech warsztatach artystycznych. W pracowni ceramicznej łączyły fantazję z przyjemnością. Tworzenie w glinie dostarczało im niepowtarzalnych emocji. Wykonały wspaniałe skarbonki. Podczas zajęć w pracowni stolarskiej, ćwiczyły sprawność manualną, czyściły papierem ściernym elementy drewniane, potem je łączyły, a na końcu malowały. W ten sposób powstały wspaniałe sowy. W pracowni piekarskiej wysłuchały opowieści na temat powstawania mąki, różnych jej gatunków, dowiedziały się, jak robi się zakwas i poznały tajniki ciasta drożdżowego na zakwasie. Następnie same wyrabiały ciasto, a potem z niego robiły mini drożdżówki z konfiturą różaną i chałkę. Zajęcia były interesujące i pyszne. W przerwach między warsztatami bawiły się na świeżym powietrzu i zajadały swoimi wypiekami, jabłuszkami i zapiekankami.

Wycieczka była udana i pełna wrażeń.

Wychowawcy

Wycieczka do Dymaczewa - GALERIA