Vinaora Nivo Slider

           Dnia 29 września 2017 roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

DSC00436

Kilka dni przed finałem dekorowano korytarz szkolny oraz salę matematyczną. Od 25 września uczniowie bawili się w zabawę pt: „Hasło dnia”.

Sam dzień świąteczny rozpoczął się apelem, na którym koordynator Bernadeta Bojek przedstawiła program dnia. Głównym punktem programu był egzamin ustny ze znajomości tabliczki mnożenia, do którego przystąpili uczniowie klas 4-7 oraz klas 2-3 gimnazjum. W czasie, gdy komisje egzaminacyjne przeprowadzały egzamin dla uczniów z konkretnej klasy, pozostali pracowali w grupach mając do rozwiązania tematyczne zadania, zagadki i łamigłówki.

W każdej klasie tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało kilkoro uczniów, zostali oni wyróżnieni specjalną odznaką.

Na zakończenie odbył się apel podsumowujący działania dnia oraz zostały wręczone certyfikaty osobom, które zdały egzamin bezbłędnie.

W tym roku po raz pierwszy specjalna komisja egzaminacyjna sprawdzała wiedzę również wśród pracowników szkoły. Dziękujemy za udział w zabawie.

Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia.

Organizator

Bernadeta Bojek

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - GALERIA