Vinaora Nivo Slider

DSC 0217

Dnia 13.10.2017r. w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz Przewodnicząca Rady Rodziców.

Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły pan Piotr Filipowicz, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy. Pod koniec przemowy dyrektor szkoły wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

Następnie odbyła się część artystyczna. Przedstawienie pt. „Bezmierny nasz dług wdzięczności” przygotowali i przedstawili uczniowie klasy VII szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Sylwii Luberda i pani Karoliny Frąk. Uczniowie piosenkami, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników administracji. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę poprzez życzenia i kwiaty.

W drugiej części uroczystości odbyło się pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej na Pierwszoklasistę i Czytelnika. Uroczystego pasowania dokonał dyrektor szkoły, z kolei cała inscenizacja i przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów klasy I szkoły podstawowej i panią Lucynę Stanek. Pasowanie uświetniły tańce w wykonaniu uczniów klasy III szkoły podstawowej.

Cała uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Sylwia Luberda

Karolina Frąk

Dzień Edukacji Narodowej - GALERIA