Vinaora Nivo Slider

                 Dnia 17 października 2017 r. klasa VI i VII szkoły podstawowej oraz dwie klasy gimnazjalne wraz z panią Aldoną Świeczkiewicz, panią Magdaleną Bartkowiak oraz panem Wojciechem Wieczorkiem wybrały się do Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie.

23113192 500035137028253 913639463 o

O godzinie 8:15 wyruszyliśmy spod szkoły w Bronikowie do Leszna . Podróż trwała ok.40 min. . Gdy dotarliśmy do muzeum pani dr Szymańska już na nas czekała . To właśnie ona oprowadzała nas po sali muzealnej i opowiadała na temat wielkopolskiego protestantyzmu. Tytuł wykładu „ Leszno i Śmigiel - współistnienie wyznań” miał na celu omówienie dwóch wspólnot protestanckich, które żyły właśnie na terenach w/w. Pani doktor opowiadała o cennym dziedzictwie, które pozostawili po sobie mieszkający tu onegdaj wyznawcy protestantyzmu, o pozostałościach, tj. kościoły, , literatura, dokumenty, ikonografia. W Muzeum Okręgowym w Lesznie jest wiele eksponatów , które mogliśmy oglądać. Uczniom bardzo spodobał się ten wyjazd i chętnie wyjechaliby na kolejny, który niesie za sobą cały „arsenał” wiedzy.

Amelia Kostrzewska, Amelia Wasielewska, Jagoda Sobecka, Monika Dworczak

Muzeum Okręgowe w Lesznie GALERIA