Vinaora Nivo Slider

IMG 3043

                         Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.

Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego od października 2017 r., wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję "Rodzice czytają dzieciom", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni Rodzice przychodzą do naszego Przedszkola i czytają Dzieciom. Czytane utwory – najczęściej wybierane są przez Synka albo Córkę – bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu albo z naszej biblioteki.

Akcję zainaugurowała Mama Gabrysi książeczką „Najciekawsze bajki przedszkolaka. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadań „Przygoda Pana Misia”, „Pawełek i porządki” oraz „O żabce , która była niegrzeczna”, a także oglądały kolorowe ilustracje. W kolejnych dniach swe możliwości narratorskie zaprezentowali rodzice kolejnych dzieci.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy mamom za udział w akcji i zapraszamy kolejnych rodziców.

Wychowawcy

Rodzice czytają dzieciom - GALERIA