11 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły szkolną bibliotekę.

Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Pani bibliotekarka Joanna Wower pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Poznały również zasady wypożyczania książek oraz zachowania się w bibliotece. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Spotkanie odbywało się w miłej, przyjaznej atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Na koniec dzieci podziękowały pani bibliotekarce za miłe i ciepłe przyjęcie. Pani Joanna Wower również podziękowała dzieciom za grzeczne zachowanie się w bibliotece, zachęcała do częstego odwiedzania tego miejsca i poczęstowała je słodyczami. Tym miłym akcentem oraz pełni wrażeń dzieci wróciły do swoich sal.

Wychowawcy

Przedszkolaki w bibliotece szkolnej - GALERIA