20180206 100757

Dnia 6 lutego 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził niezwykłych gość – pan leśniczy Sebastian Jankowski.

Przybliżył on dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy na zimę, a niektóre zasypiają w sen zimowy.

Pan leśniczy opowiedział dzieciom, w jaki sposób należy dokarmiać ptaki. Przypomniał przedszkolakom o gatunkach ptaków, które odlatują na zimę do ciepłych krajów, jak również o tych, które pozostają w Polsce. Podkreślał, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.
Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie wybranych zwierząt (saren, dzików, lisów, borsuków) zamieszkujących lasy naszej okolicy.
Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele pytań, na które z chęcią odpowiadał. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Dzieci podziękowały gościowi za ciekawą lekcję dotyczącą życia zwierząt. Pan leśniczy podarował dzieciom książkę Pawła Wakuły „O czym szumi las” oraz „pyzy dla ptaków”, które wraz z paniami powiesiły przy karmnikach.
Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci, zasad dbania o środowisko naturalne oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

Wychowawcy

Pan leśniczy w oddziałach przedszkolnych - GALERIA