konkurs kl 4 BB

Dnia 8 lutego 2018 roku dzięki zaproszeniu Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Co dwie głowy to nie jedna”.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klasy czwartej Nadia Janicka i Bartosz Skrobała.

Po raz pierwszy mieli oni okazję zmierzyć się z tak dużą grupą uczestników, bo biorących udział w konkursie było 18 zespołów z całego powiatu.

Podczas konkursu uczniowie pracują parami, to też element w którym nasi reprezentanci spisali się dobrze. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie w pierwszej części konkursu mierząc się z konkurencjami typu tangram, kwadrat magiczny, wykreślanka, logogryf, zagadka matematyczna, przysłowia i intruz, w drugiej części mieli za zadanie rozwiązać test wyboru.

Gratulujemy dobrej postawy i życzymy sukcesów oraz możliwości zdobywania kolejnych doświadczeń.

Nauczyciel matematyki

Bernadeta Bojek