Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkol.piknik rodzinny --pasowanie uczniw --osada rycerskaBroni 137 

          W sobotnie popołudnie, dnia 21 września 2013 roku na terenie parku przy Zespole Szkół w Bronikowie odbył się festyn rodzinny pt „Pożegnanie lata w osadzie średniowiecznej”.
 
          Festyn rozpoczął się o godzinie 17.00. Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor szkoły pan Piotr Filipowicz, który serdecznie przywitał przybyłych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Impreza rozpoczęła się koncertem szkolnego zespołu rockowego „3po3”, nad którym pieczę sprawuje pani Paulina Jurga. Następnie odbył się pokaz układu choreograficznego kółka tanecznego naszej szkoły pod bacznym okiem pani Bernadety Bojek. Ponadto, odbyły się konkursy i zabawy muzyczne dla naszych najmłodszych milusińskich, które przeprowadził pan Dariusz Raczyński. Dużą atrakcją dla dzieci były również przejażdżki konne. Zainteresowaniem cieszyły się indywidualne konkurencje sprawnościowo – sportowe, rodzinne przeciąganie liny.
          Podczas festynu odbyło się pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej i uczniów klasy I gimnazjum na rycerzy. Uroczystego pasowania dokonali rycerze z bractwa rycerskiego „Wieniawa” z Leszna wraz z dyrektorem. Pieczę nad ceremonią pasowania sprawowali wychowawcy klas pani Lucyna Stanek i pan Wojciech Wieczorek. Po części oficjalnej pasowania odbyły się tzw. otrzęsiny, podczas których uczniowie klas I zmagali się w różnych konkurencjach sprawnościowych. Konkurencje te zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy III gimnazjum wraz z wychowawcą panią Pauliną Jurgą. Niezwykle ciekawą częścią festynu był pokaz walk rycerskich zaprezentowany przez rycerzy z bractwa. Swym występem, rycerze przybliżyli przybyłym gościom, rodzicom, uczniom i nauczycielom kulturę średniowiecza i życia w osadzie z przełomu XIV i XV wieku. Podczas festynu można było skosztować słodkich wypieków i wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Czynny był również sklepik szkolny.
          Festyn zakończyła zabawa taneczna w sali wiejskiej w Bronikowie. Podczas zabawy przygrywał zespół „Akces” w składzie pan Paweł Śliwiński i pan Tomasz Wasielewski.
          Dyrektor Zespołu Szkół w Bronikowie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji imprezy.