Vinaora Nivo Slider

DSC06673

 

Dnia 17 czerwca 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie przy kawie i herbacie rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego. Była to uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Podczas uroczystości dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz ujawniały swe zdolności  aktorskie w przedstawieniu pt. "Była sobie żabka mała".

W przeddzień tej uroczystości przedszkolacy własnoręcznie wykonali kruche ciasteczka, które pomogła upiec pani kucharka. 

Jolanta Szymlet

 Zapraszamy do galerii.

DSC 0235

18 czerwca pani Milena Kucharczak-Skorupka i pani Paulina Jurga zorganizowały wyjazd dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do parku linowego Tarzan w Lesznie Emocji było co nie miara, a niektórzy musieli zmierzyć się z lękiem wysokości.

Zapraszamy do galerii.

DSCN0175

Na tydzień przed wakacjami w naszej szkole odbyły się profilaktyczne zajęcia „Bezpieczne wakacje".

Czytaj więcej...

DSC 0040 

Dnia 9 czerwca 2014 roku klasa III gimnazjum wyjechała w ramach zajęć z Edukacji dla bezpieczeństwa do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Czytaj więcej...

DSC06335

 

Dnia 2 czerwca 2014r. w bronikowskiej szkole odbyły się obchodach I Szkolnego Dnia Zawodów, podczas którego dokonano podsumowania konkursów o zawodach. Organizatorem uroczystości była p. Karolina Frąk wraz z samorządem uczniowskim. Głównym celem konkursu było promowanie zawodów oraz rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

DSC08375

W rozegranych w miniony poniedziałek mistrzostwach gminy w siatkówkę plażową gimnazjum nasza szkoła odniosła wielki sukces. W grupie dziewczyn pierwsze miejsce zdobyła para z gimnazjum z Bronikowa: Dominika Grzeszczyk, Nowak Paulina. W grupie chłopców z gimnazjum w finale spotkały się dwie nasze drużyny. Wygrała para Spławski Grzegorz, Frąckowiak Mikołaj, drugie miejsce zdobyła para Ławniczak Alan , Niszczak Jakub. Zwycięski pary awansowały na zawody powiatowe. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Wojciech Wieczorek

Zapraszamy do galerii

 

DSC08341

               Drużyna dziewczyn z gimnazjum odniosła w miniony czwartek wielki sukces zdobywając mistrzostwo gminy w piłce nożnej.  Zespół w składzie: Konieczna Patrycja, Nyczka Magda, Kostrzewska Dagmara, Szymańska Paulina, Budzińska Milena, Ratajczak Wiktoria, Malcherek Izabella, Nowak Paulina, Grzeszczyk Dominika i Dorsz Rozalia okazały się zdecydowanie lepsze od pozostałych drużyn wygrywając wszystkie mecze nie tracąc ani jednej bramki. Gratulujemy naszej dużynie i życzymy dalszych sukcesów w zawodach powiatowych

Wojciech Wieczorek

Zapraszamy do galerii

 

DSC08260

Z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja odbył się w Śmiglu turniej siatkówki chłopców z klas gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły drużyny ze Śmigla, Czacza, Starego Bojanowa i nasza drużyna z Bronikowa w składzie: Frąckowiak Mikołaj, Kowalka Aleksander, Ławniczak Alan, Spławski Grzegorz, Niszczak Jakub i Nowak Sebastian. Po zaciętych pojedynkach nasza drużyna pokonała wszystkich rywali i zdobyła pierwsze miejsce. To kolejny siatkarski sukces chłopaków, ponieważ wcześniej zdobyli mistrzostwo gminy i wicemistrzostwo powiatu. Gratulacje dla całej drużyny.

Wojciech Wieczorek

Galeria zdjęć

 

 

DSC05336                                DSC05345

Dnia 15 kwietnia 2014 roku tradycyjnie, jak co roku, w bronikowskiej szkole został zorganizowany Szkolny Dzień Profilaktyki. W tym roku dzień ten przebiegał pod hasłem „Wyścig po zdrowie”. Organizatorami imprezy były pedagog szkolny pani Karolina Frąk oraz nauczyciel przyrody pani Jadwiga Kuśnierczak. Z tej okazji przeprowadzony został konkurs profilaktyczny, którego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie form zdrowego odżywiania się oraz przeciwdziałanie otyłości.

Czytaj więcej...